Eesti bänd Riffarrica lööb kodumaise ja jõulise rififolgi lahti hoopis Egiptuses ja Lätis

Egiptuse rannikulinnas Aleksandrias, kus toimub 17. rahvusvaheline suvefestival, elab üle viie miljoni elaniku. Kui paljud neist aga lähevad 18. augustil selle linna uhke välimusega raamatukogu kõrval asuva vabaõhulaval eestimaist rififolki mängivat Riffarricat kuulama, ei ole veel teada.

Küll on aga juba selgunud, et sama kahemehebändi torupill jõriseb viisi ja trummid lajatavad rütmi 23. augustil Riias, Lucavsala saarel, kuhu oodatakse ligi 20 000 inimest. Riias esindab Riffarrica ainukese bändina Eestit suurel muusikasündmusel, millega tähistatakse Balti keti
30. aastapäeva.

Riffarricas mängib löökpille Kristjan Priks. Torupillimees Kulno Malva on ühtlasi ka akordionist. Laulavad aga mõlemad. Nii saavad eesti rahvalaulude ürgsest jõust osa neil päevil nii egiptlased kui lätlased ning nende riikide külalised laiast maailmast. “Ootame esinemist nii Aleksandrias kui ka Riias väga,” ütles Kulno Malva.

“Meid on sel suvel Eestis väga hästi vastu võetud – kontserte Viljandi, Viru ja Seto folgil on saatnud suurepärane tagasiside. Eks väike ärevus on küll sees, et kuidas nii erinevas kultuuriruumis nagu Egiptus meie muusika inimestele mõjub. Aga arvan, et oleme seal oma jõuliste riffide ja regilauludega päris eksootilised ja omanäolised.”

Artikkel ajakirjast Kroonika 16.08.2019

Riia ürituse järelkaja ja galerii – Apollo.lv “Spēcīgi! Ieskats metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls” 23.08.2019